PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO
PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZLONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ
Szwajcaria miejscem spotkań
03.06.2014
IMG_0218-Resizer-900

W dniach 26-28 maja przedstawiciele krakowskiej branży turystycznej wzięli udział w wizycie studyjnej w Szwajcarii.

Wyjazd realizowany był w ramach projektu „Sterowanie przemysłem spotkań w Krakowie: ocena i monitorowanie wpływu ekonomicznego przemysłu spotkań na gospodarkę Krakowa przy wykorzystaniu dobrych praktyk ze Szwajcarii”, zaś finansowany z Funduszu Partnerskiego Grantu Blokowego Szwajcarsko – Polskiego Programu Współpracy.

„Szwajcaria – miejsce spotkań” to motto towarzyszące wyjazdowi. Powiązane jest z celem wizyty, a mianowicie czerpaniem dobrych praktyk z funkcjonowania branży przemysłu spotkań w Szwajcarii.

Na trzydniową wizytę przygotowaliśmy dla naszych gości niezwykle bogaty program turystyczno-biznesowy w Zurychu i Lucernie. Zwiedzono wiele atrakcyjnych obiektów konferencyjnych; między innymi centrum konferencyjne 4D Business Village Luzern. Krakowska branża turystyczna miała również okazję przyjrzeć się hotelom z zapleczem konferencyjnym. Największe wrażenie zrobiły hotele Polonia Place oraz Hotel Montana w Lucernie oraz Hotel Ambasador i Hotel Opera w Zurychu.

W programie nie zabrakło spotkań z przedstawicielami Luzern Convention Bureau, Switzerland Convention & Incentive Bureau (SCIB) oraz prezentacji przedstawionej przez pracownika University of Applied Sciences of Western Switzerland Valais, dotyczącej obserwatorium turystyki w Kanotanie Valais, jako dobrego narzędzia monitorowania turystyki w regionie, mającego zastosowanie również dla branży MICE.

W wizycie studyjnej wzięli przedstawiciele wybranych obiektów konferencyjnych, gestorzy sal konferencyjnych i organizatorzy imprez, którzy aktywnie brali udział w badaniach pilotażowych i zasadniczych realizowanych w ramach ww. projektu.

Wyjazd zorganizowało Krakow Convention Bureau we współpracy z partnerami projektu tj. Fundacją Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz University of Applied Sciences of Western Switzerland Valais.

Partnerzy
Zespół
Projektowy